5. Dani Dubrave 2009.

5. DANI DUBRAVE / 19. – 24. 6. 2009.
 

SVEČANI PROGRAM
petak / 19. 6. / 12 h / mala dvorana Kulturnog centra, Dubrava 51 a 

SVEČANA SJEDNICA VIJEĆA GRADSKIH ČETVRTI GORNJA I DONJA DUBRAVA

srijeda / 24. 6. / 20 h / Kulturni centar, Dubrava 51 a 

U POVODU DANA DRŽAVNOSTI

polaganje vijenaca uz koncert klape Prvi komin Snježanin


KULTURNO-ZABAVNI PROGRAM
petak / 19. 6. / 14-23 h / ŠRC Grana Klaka 

HIP-HOP BATTLE DAN D
natjecanja: demo bendovi, beatbox, DJ scratch, MC freestyle, new style & breake dance, skate park, graffiti jam

petak / 19. 6.  / 20 h / Kulturni centar, Dubrava 51 a
TRADICIJSKO I SUVREMENO
revija suvremene odjeće inspirirane baštinom
petak / 19. 6. / 21 h / parkiralište Dječjeg kazališta Dubrava, Cerska 1 

DRAMSKI STUDIO DJEČJEG KAZALIŠTA DUBRAVA
Grupa E: Mi ovdje njegujemo dobre odnose
voditelj: Zoran Skalicki, scenografija i kostimografija: Leo Vukelić, autor glazbe: Bruno Margetić
glume: Petar Atanasoski, Hrvoje Horvat, Nenad Zlamal, Luka Vucić, Ivana Ljubić, Marija Majerić, Ines Poljak, Stjepan Korpar

 

subota / 20. 6. / 9-19 h / Kulturni centar, Dubrava 51 a
LJETNI ETNO I EKO SAJAM
ekoproizvodi, med i ljekovito bilje, cvijeće povrće, etno suveniri, antikviteti
10 h predstava: Dječje kazalište Dubrava GAŠPAR I NAPITAK ZLOČESTOĆE
11 h nastup folklornih skupina
12 h proglašenje pobjednika akcije Uljepšajmo Dubravu
11 – 14 h ekoradionice 

 

subota / 20. 6. / 18-23 h / ŠRC Grana-Klaka

FESTIVAL RASPJEVANA DUBRAVA

koncert: MINEA
finale glazbenog natjecanja uz grupu Pravo vrijeme / nastup finalista iz 2008. godine i gostiju
likovne i kreativne radionice: Moj kvart
proglašenje pobjednika športskih natjecanja u sklopu Dana Dubrave

 

nedjelja / 21. 6. / 11-21 h / park Sitnice, Novi Retkovec
DAN DOBRIH SUSJEDA
sportska natjecanja, likovne radionice, izbor najsimpa pesa i naj vrta 

 

nedjelja / 21. 6. / 20-23 h / ŠRC Grana-Klaka 

ROCK KONCERT – ZG ZVUK: ROCKIN DUBRAVA
PICKSIEBNER, VALUNGARI, TRANZISTOR, APSOLUD, STEREONUKLEOZA, MELODIC TRIPP

Koncert u povodu 5. obljetnice glazbenog studija Zg zvuk.

ponedjeljak / 22. 6. / 19 h / crkva Pohoda BDM, Čučerje 

KONCERT KLASIČNE GLAZBE
Aida Vidović Krilanović, mezzosopran
Milo Krilanović, orgulje

ponedjeljak / 22. 6. / 19 h / velika dvorana NS Dubrava, Cerska 1 

DUBRAVI S LJUBAVLJU – VEČER POEZIJE i GLAZBE
predstavljanje zbirke pjesama dubravačkih umirovljenika, pjesnika amatera uz glazbeni program

utorak / 23. 6. / 20-23 h / Perivoj I. B. Mažuranić 

IVANJSKI KRIJES
tradicionalno paljenje krijesa uz prikaz ivanjskih običaja, prigodni program: KUD Dubrava, KUD Ruža Prigorja, HKPD Bosiljak, ZD Sinac, Hrvatski gajdaški orkestar, FA Venčec, koncert: ŠARMERI

IZLOŽBENI PROGRAM

15. 6. – 2. 7. / Galerija Vladimir Filakovac, Dubrava 51 a
LIKOVNI ŽIVOT DUBRAVE – NIK TITANIK
otvorenje izložbe u ponedjeljak, 15. 6. u 19 h
Galerija je otvorena radnim danom od 10 do 19 h, a četvrtkom od 10 do 18 h. Subotom i nedjeljom Galerija je zatvorena izuzev subote 20. 6. kada se izložba može pogledati od 9 do 19 h. 

Stalni postav u predvorju Kulturnog centra, Dubrava 51 a
DUBRAVA - povijest / arhitektura / umjetnost / etnologija
otvorenje izložbe u petak, 19. 6. u 13 h
Izložbeni prostor u predvorju Kulturnog centra otvoren je radnim danom od 10 do 21 h. Subotom i nedjeljom prostor je zatvoren, izuzev subote 20. 6. kada se izložba može pogledati od 9 do 19 h.


ŠPORTSKO-REKREATIVNI PROGRAM
petak / 19. 6. / 15-18 h / Ribolovno-rekreativni centar Jezero-Granešina 

FIŠIJADA

 

natjecanje zagrebačkih športsko-ribolovnih udruga u kuhanju fiša
organizator: Savez športsko-ribolovnih društava Grada Zagreba u suradnji s Udrugom športskih ribolovaca invalida Domovinskog rata RH-Dubrava

petak – subota / 19. 6. od 21 h – 20. 6. do 3 h / Sportska dvorana Dubrava, Koledinečka bb 

NOĆ KOŠARKE

hakl svih generacija KK Dubrava i gostiju

organizator: KK Dubrava

subota / 20. 6. / 14-19 h / ulice Klake 

nedjelja / 21. 6. / 9-13 h / Grad mladih Granešina

BICIKLISTIČKE UTRKE

subota, 20. 6. / kriterijske vožnje na bodove
- školarci osnovnih škola Dubrave (6. – 8. raz): prijave školaraca na startu utrke
- Kup Hrvatske: početnici, kadet i juniori

nedjelja, 21. 6. / cestovne utrke na konačni cilj
- juniori, kadeti, početnici

organizator: Biciklistički klub Dubrava

petak – srijeda / 19.-20. 6. / od 10 h /prostor UHDDR-Dubrava, Dubrava 238 

TURNIRI U STOLNOM TENISU, BELI I PIKADU

STOLNI TENIS – petak, 19. 6. od 10 h
BELA – subota, 20. 6. od 11 h
PIKADO – subota, 10. 6. od 15 h

Prijave se primaju telefonom utajništvu UHDDR-Dubrava, 01/2995 150, 01/2995 129, utorkom  i četvrtkom od 17 do 19.30 h,  a srijedom od 9 do 12 h. Rok za prijavz je četvrtak, 18. 6. u 19.30 h.

organizator: UHDDR Dubrava

subota / 20. 6. / 16-18 h / ŠRC Grana-Klaka 

NEW BALANCE – DJEČJI DUBRAVA KROS

organizator: Atletski klub Žumberak

subota / 20. 6. / 8-20 h / ŠRC Grana-Klaka 

TURNIR U NOGOMETU za djecu školske dobi

Nogometni turnir za učenike od 1. do 4. razreda osnovnih škola iz Dubrave

organizator: NK Dubrava

subota / 20. 6. / 10 – 16 h / Ribolovno-rekreativni centar Jezero-Granešina 

RIBOLOVNO NATJECANJE

Natjecanje se održava između branitelja iz Domovinskog rata u spomen na poginule i nestale branitelje s područja Dubrave.

organizator: HVIDR-a Dubrava

subota / 20. 6. / 11-14 h / igralište NK Concordia, Miroševečka cesta bb 

PRIKAZ NOGOMETNIH VJEŠTINA DJECE vrtićke dobi iz Dubrave

organizator: NK Concordia

subota – nedjelja / 20. i 21. 6. / od 9 h /prostorije HVIDR-e, Vile Velebita 1 

TURNIRI U ŠAHU, PIKADU I BACANJU VISEĆE KUGLE

Subota, 20. 6.
VISEĆA KUGLA i PIKADO / od 10 h
ŠAH (djeca) / od 10.30

Nedjelja, 21. 6.
ŠAH (odrasli) / 10.30 h
BELA / 12.30 h

organizator: HVIDR-a Dubrava

nedjelja / 21. 6. / 8-19 h / Branimirova ulica kod Bille 

AUTOUTRKA: 3. nagrada Dani Dubrave 2009.

9 h treninzi
11.45 h svečano otvorenje utrke
12 h utrke

18 h svečano proglašenje pobjednika

organizator: Auto klub Dubrava

nedjelja / 21. 6. / 10-20 h / Sportski centar dr. Ante Starčević
TURNIR U BOĆANJU 

organizator: Boćarski klub Ante Starčević

ponedjeljak / 22. 6. / 17-21 h / Sportska dvorana Dubrava, Koledinečka bb 

RUKOMETNI TURNIR Veprovi za Dane Dubrave

Rukometni turnir za dječake, seniore i veterane.

organizator: RK Dubrava – Zagreb

ponedjeljak / 22. 6. / 17-21 h / Kulturni centar, Dubrava 51 a 

ŠAHOVSKI TURNIR
pojedinačni – ekipni – otvoreni – nagradni

propozicije: švicarski sustav od 9 kola, 10. min po igraču
prijave: prijave ekipa od 4 člana primaju se isključivo do 16 h

organizator: ŠK Klaka

 

Organizator:
Narodno sveučilište Dubrava
IVICA RUBIĆ, ravnatelj
tel. 2050 047, 2050 052, mob. 091/5180 188, ivica.rubic@ns-dubrava.hr
MAJA MAROHNIĆ, viša stručna suradnica, voditeljica Centra za programe akcija i manifestacija
tel. 2050 045, mob. 099/2050 045, maja.marohnic@ns-dubrava.hr
DUNJA VUKOVIĆ, viša stručna suradnica, odnosi s javnošću
tel. 2050 047, mob. 091/2543160, dunja.vukovic@ns-dubrava.hr

Sveučilište pridržava pravo promjene programa.

 

Suradnici u ostvarivanju programa: 

GRADSKA ČETVRT DONJA DUBRAVA
GRADSKA ČETVRT GORNJA DUBRAVA
ZAGREBAČKI HOLDING d.o.o. – podružnice: TRŽNICE ZAGREB, ČISTOĆA, ZRINJEVAC, DRUŠTVO ZA UPRAVLJANJE ŠPORTSKIM OBJEKTIMA MAKSIMIR, ZAGREBPLAKAT

DVD DUBRAVA, DVD GRANEŠINA, DVD DANKOVEC,
HKPD BOSILJAK, KUD DUBRAVA, KUD RUŽA PRIGORJA, KUD VALENTINOVO,
POLICIJSKA POSTAJA DUBRAVA, ŽUPA POHODA BLAŽENE DJEVICE MARIJE ČUČERJE
KLUB MLADIH TEHNIČARA DUBRAVA, POLJOPRIVREDNA ŠKOLA,
ZAVIČAJNO DRUŠTVO SINAC, KLAPA PRVI KOMIN SNJEŽANIN,
POSUDIONICA I RADIONICA NARODNIH NOŠNJI, ZG-ZVUK

ATLETSKI KLUB ŽUMBERAK, AUTO KLUB DUBRAVA, BICIKLISTIČKI KLUB DUBRAVA,
BOĆARSKI KLUB ANTE STARČEVIĆ, HVIDR-a DUBRAVA, KOŠARKAŠKI KLUB DUBRAVA,
NK CONCORDIA ZAGREB, NK DUBRAVA, RUKOMETNI KLUB DUBRAVA, RUKOMETNI KLUB DUBRAVA – ZAGREB, SAVEZ ŠPORTSKO-RIBOLOVNIH DRUŠTAVA GRADA ZAGREBA, ŠAHOVSKI KLUB KLAKA, UDRUGA DRAGOVOLJACA DOMOVINSKOG RATA DUBRAVE, UDRUGA ŠPORTSKIH RIBOLOVACA INVALIDA DOMOVINSKOG RATA DUBRAVA

 

 

Pokrovitelji:

GRADSKO POGLAVARSTVO GRADA ZAGREBA
SLUŽBA ZA MJESNU SAMOUPRAVU
GRADSKI URED ZA OBRAZOVANJE, KULTURU I ŠPORT
GRADSKI URED ZA ZDRAVSTVO, RAD, SOCIJALNU ZAŠTITU I BRANITELJE

 

 

Donatori i sponzori:

HRVATSKA POŠTANSKA BANKA
HYPO GROUP
AUTO BAČIĆ d.o.o.
ZLARING d.o.o.
ELEKTROMONTEKST
ZGR-ŠPORT d.o.o.
FED d.o.o.
ARS KOPIJA d.o.o.
CFB d.o.o.
MANAG d.o.o.
REIFFEISEN ŠTEDIONICA – BUBAŠPARA
TOVEDO
TISKARA XENON
TISKARA NEX-PRESS

 

 

Medijski pokrovitelji:

RADIO MARTIN
ZG NEWS
KAMO.HR
KARTE.HR
TIPI.TV

 

RASPORED

5. DANI DUBRAVE / 19. – 24. 6. 2009.
dnevni raspored

PETAK / 19. 6.
12 h / mala dvorana Kulturnog centra, Dubrava 51 a 

SVEČANA SJEDNICA VIJEĆA GRADSKIH ČETVRTI GORNJA I DONJA DUBRAVA

13 h / Predvorje Kulturnog centra, Dubrava 51 a
DUBRAVA / povijest – arhitektura – umjetnost – etnologija
Otvorenje izložbe koja će biti dio stalnog izložbenog postava u predvorju Kulturnog centra.
14-23 h / ŠRC Grana Klaka 

HIP-HOP BATTLE DAN D
natjecanja: demo bandovi, beatbox, DJ-ing, MC-ing, new style dance, graffiti, skate

20 h / Kulturni centar, Dubrava 51 a 

revija odjeće TRADICIJSKO I SUVREMENO

21 h / parkiralište Dječjeg kazališta Dubrava 

DRAMSKI STUDIO DJEČJEG KAZALIŠTA DUBRAVA - Grupa E: Mi ovdje njegujemo dobre odnose

10 – 19 h / Galerija Vladimir Filakovac, Dubrava 51 a
LIKOVNI ŽIVOT DUBRAVE – NIK TITANIK 

13 – 21 h / Predvorje Kulturnog centra, Dubrava 51 a
DUBRAVA / povijest – arhitektura – umjetnost – etnologija

15-18 h / Ribolovno-rekreativni centar Jezero-Granešina 

FIŠIJADA

natjecanje u kuhanju fiša uz prigodni program

19. 6., 21 h – 20. 6., 3h / Sportska dvorana Dubrava, Koledinečka bb 

NOĆ KOŠARKE

od 10 h /prostor UHDDR-Dubrava, Dubrava 238 

TURNIRI U STOLNOM TENISU

SUBOTA / 20. 6.
9-19 h / Kulturni centar, Dubrava 51 a 

LJETNI ETNO I EKO SAJAM
uz proglašenje pobjednika akcije Uljepšajmo Dubravu

 

18-23 h / ŠRC Grana-Klaka

FINALE RASPJEVANE DUBRAVE

KONCERT – MINEA

9 – 19 h / Galerija Vladimir Filakovac, Dubrava 51 a
LIKOVNI ŽIVOT DUBRAVE – NIK TITANIK 

9 – 19 h / Predvorje Kulturnog centra, Dubrava 51 a
DUBRAVA / povijest – arhitektura – umjetnost – etnologija

19. 6., 21 h - 20. 6., 3 h / Sportska dvorana Dubrava, Koledinečka bb 

NOĆ KOŠARKE

8-20 h / ŠRC Grana-Klaka 

TURNIR U NOGOMETU za djecu školske dobi

od 10 h / prostorije HVIDRA-e, Vile Velebita 1
TURNIR U VISEĆOJ KUGLI, PIKADU I ŠAHU (djaca)
od 10 h / Ribolovno-rekreativni centar Jezero-Granešina
RIBOLOVNO NATJECANJE
od 11 h / prostor UHDDR-Dubrava, Dubrava 238 

TURNIRI U BELI I PIKADU

10-13 h / igralište NK Concordia, Miroševečka cesta bb 

PRIKAZ NOGOMETNIH VJEŠTINA DJECE vrtićke dobi iz Dubrave

 

14-19 h / ulice Klake 

BICIKLISTIČKE UTRKE

 

16-18 h / ŠRC Grana-Klaka

NEW BALANCE – DJEČJI DUBRAVA KROS


NEDJELJA / 21. 6.
11-21 h / park Sitnice, Novi Retkovec
DAN DOBRIH SUSJEDA
sportska natjecanja, likovne radionice, izbor najsimpa psa i najvrta naselja
20-23 h / ŠRC Grana-Klaka 

ROCK KONCERT – ZG ZVUK: ROCKIN DUBRAVA

PICSIEBNER, VALUNGARI, TRANZISTOR, APSOLUD, STEREONUKLEOZA, MELODIC TRIP
Koncert u povodu 5. obljetnice glazbenog studija ZG zvuk.

8 – 19 h / Branimirova ulica kod Bille
AUTOUTRKA
od 10.30 h / prostorije HVIDRA-e, Vile Velebita 1
TURNIR U ŠAHU (odrasli) i BELI
9-13 h / Grad mladih Granešina 

BICIKLISTIČKE UTRKE

10-20 h / Sportski centar dr. Ante Starčević
TURNIR U BOĆANJU
PONEDJELJAK / 22. 6.
19 h / velika dvorana NS Dubrava, Cerska 1 

DUBRAVI S LJUBAVLJU – VEČER POEZIJE
predstavljanje zbirke pjesama dubravačkih umirovljenika, pjesnika amatera

20 h / crkva Pohoda BDM, Čučerje 

KONCERT KLASIČNE GLAZBE
AIDA VIDOVIĆ KRILANOVIĆ, mezzosopran
MILO KRILANOVIĆ, orgulje

10 – 19 h / Galerija Vladimir Filakovac, Dubrava 51 a
LIKOVNI ŽIVOT DUBRAVE – NIK TITANIK 

10 – 21 h / Predvorje Kulturnog centra, Dubrava 51 a
DUBRAVA / povijest – arhitektura – umjetnost – etnologija

17-21 h / Kulturni centar, Dubrava 51 a 

TURNIR U ŠAHU

17-21 h / Sportska dvorana Dubrava, Koledinečka bb
RUKOMETNI TURNIR
UTORAK / 23. 6.
20-23 h / Perivoj I. B. Mažuranić 

IVANJSKI KRIJES
tradicionalno paljenje krijesa uz prikaz ivanjskih običaja, prigodni program: KUD Dubrava, KUD Ruža Prigorja, HKPD Bosiljak, ZD Sinac, Hrvatski gajdaški orkestar, FA Venčec, koncert: ŠARMERI

10 – 19 h / Galerija Vladimir Filakovac, Dubrava 51 a
LIKOVNI ŽIVOT DUBRAVE – NIK TITANIK 

10 – 21 h / Predvorje Kulturnog centra, Dubrava 51 a
DUBRAVA / povijest – arhitektura – umjetnost – etnologija

 

SRIJEDA / 24. 6.

20 h / Kulturni centar, Dubrava 51 a 

POLAGANJE VIJENACA U POVODU DANA DRŽAVNOSTI

 

10 – 19 h / Galerija Vladimir Filakovac, Dubrava 51 a
LIKOVNI ŽIVOT DUBRAVE – NIK TITANIK 

10 – 21 h / Predvorje Kulturnog centra, Dubrava 51 a
DUBRAVA / povijest – arhitektura – umjetnost – etnologija

 

Obavijesti:
Narodno sveučilište Dubrava
IVICA RUBIĆ, ravnatelj
tel. 2050 047, 2050 052, mob. 091/5180 188, ivica.rubic@ns-dubrava.hr
MAJA MAROHNIĆ, viša stručna suradnica, voditeljica Centra za programe akcija i manifestacija
tel. 2050 045, mob. 099/2050 045, maja.marohnic@ns-dubrava.hr
DUNJA VUKOVIĆ, viša stručna suradnica, odnosi s javnošću
tel. 2050 047, mob. 091/2543 160, dunja.vukovic@ns-dubrava.hr

Sveučilište pridržava pravo promjene programa.