Dani Dubrave 2018.

11. 5. – 12. 7. 2018.

60 dana za 60 godina Narodnog sveučilišta Dubrava

 

PROGRAM KULTURE

Petak, 11. 5., 20.00 sati, Cerska 1
DANI KAZALIŠTA – Postolar i vrag, režija Iva Lehunšek Panić
Premijera predstave

Petak – nedjelja, 11. – 13. 5., Trnava
DANI TRNAVE
Organizator: Sportsko rekreativno društvo Trnava

Ponedjeljak, 14. 5., 19.00 sati, Galerija Vladimir Filakovac, Kulturni centar, Dubrava 51 a
IZLOŽBA POLAZNIKA TEČAJEVA NARODNOG SVEUČILIŠTA DUBRAVA
Otvorenje izložbe

Subota, 19. 5., 18.00 do 21.00 sata, Cerska 1
DANI KAZALIŠTA
Predstave Dramskog studija Dječjeg kazališta Dubrava
18.00 grupa SP I i K – Iva Lehunšek Panić i Cvita Pastuović: Čudesni sportski vremeplov
19.00 grupa J – Diana Čosić: Šumski rat
20.00 grupa A I – Marija Lučić: Zbrka u mojoj glavi

Nedjelja, 20. 5., 19.00 sati, Cerska 1
PROLJETNI CABARET GACKI NA IZVORU SINAC – ZAGREBU S LJUBAVLJU
Koncert Zavičajnog društva Sinac i gostiju

Ponedjeljak, 21. 5., 16.30 do 19.00 sati, Europski dom, Jurišićeva 1
RASUTE STAKLENE PERLICE OPET U KRALUŠU NARODNOG SVEUČILIŠTA DUBRAVA – Radionica izrade bugarskog tradicijskog nakita od perlica
Organizator: Veleposlanstvo Republike Bugarske u Zagrebu

Subota, 26. 5., 18.00 do 21.00 sat, Cerska 1
DANI KAZALIŠTA
Predstave Dramskog studija Dječjeg kazališta Dubrava:
18.00 sati, grupa L – Davorina Bakota: Bajka o princezi Kristinki
19.00 sati, grupa LP – Iva Lehunšek Panić: Ja
20.00 sati, grupa M – Reginald Rose: 12 gnjevnih ljudi, za scenu priredila Diana Čosić

Ponedjeljak, 28. 5., 20.00 sati, Cerska 1
DANI KAZALIŠTA – 20.000 milja pod morem, režija Mario Kovač
Premijera predstave

Srijeda 30. 5., 18.00 do 22.00 sata, Cerska 1
DANI KAZALIŠTA
Predstave Dramskog studija Dječjeg kazališta Dubrava
18.00 sati, grupa NG – Iva Lehunšek Panić: Mozak, prema knjizi Sanje Pilić Nemam vremena
19.00 sati, grupa Z – Milica Curšić: Istjerivanje opake živine, na scenu postavio Zoran Skalicki
20.00 sati, grupa B – Irena Kolar Vudrag: Škola Žnj
21.00 sati, III. gimnazija/dramska skupina GTTG – Jelena Tondini: Telefon, na scenu postavila Maja Ilić

Subota, 2. 6., 11.00 sati, mala dvorana Kulturnog centra, Dubrava 51 a
ANIMAFEST u našem kvartu
Animirani film za djecu: Moj život kao Tikvica

Subota, 2. 6., 11.00 sati, Park Sitnice
DAN DOBRIH SUSJEDA NOVI RETKOVEC
Organizator: Društvo športske rekreacije Sport za sve

Subota, 2. 6., 16 do 21.00 sat, Mjesni odbor Čulinec, Badema 2 a
DAN ČULINCA
Kulturno-umjetnički i sportsko-rekreativni program
Organizator: Mjesni odbor Čulinec

Subota, 2. 6., 20.00 sati, mala dvorana Kulturnog centra, Dubrava 51 a
KAZALIŠNI AMATERIZAM – Ratko Bjelčić: Mamac, režija Vinko Štefanac, izvodi KUD Ruža Prigorja

Nedjelja, 3. 6., 20.00 sati, Kulturni centar, Dubrava 51 a
KONCERT NA DAR – 60 nam je godina tek: DRAGO DIKLIĆ & prijatelji

Ponedjeljak, 4. 6., 19.00 sati, predvorje male dvorane Kulturnog centra, Dubrava 51 a
ZDRAVKO POLAŠEK – Završno poglavlje
Otvorenje izložbe
20.00 sati, Galerija Vladimir Filakovac, Kulturni centar, Dubrava 51 a
LIKOVNI ŽIVOT DUBRAVE – Vlado Martek
Otvorenje izložbe

Srijeda, 6. 6., 19.00 sati, mala dvorana Kulturnog centra, Dubrava 51 a
BATTLE ON THE STAGE – mali battle na našoj pozornici
Plesna predstava polaznika hip-hopa i breae dancea Narodnog sveučilišta Dubrava

Četvrtak, 7. 6., 12.00 sati, mala dvorana Kulturnog centra, Dubrava 51 a
SVEČANA SJEDNICA VIJEĆA GRADSKIH ČETVRTI DONJA I GORNJA DUBRAVA

Četvrtak, 7. 6., 20.00 sati, mala dvorana Kulturnog centra, Dubrava 51 a
GITARAFEST DUBRAVA
Koncert polaznika tečajeva gitare Narodnog sveučilišta Dubrava

Petak, 8. 6., 18.00 do 21.00 sat, Cerska 1
DANI KAZALIŠTA
Predstave Dramskog studija Dječjeg kazališta Dubrava
18.00 sati, grupa I – Enes Sijarić: Netko je ubio Laru, na scenu postavila Diana Čosić
19.00 sati, grupa N – Hans Christian Andersen: Carevo novo ruho, na scenu postavila Stela Švob
20.00 sati, grupa V – Geoff Bamber, Macbeth, na scenu postavio Hrvoje Horvat

Subota, 9. 6., 11.00 sati, mala dvorana Kulturnog centra, Dubrava 51 a
ANIMAFEST u našem kvartu
Animirani film za djecu: Buntovni stihovi, serijal

Subota 9. 6., 10.30 sati, plesna dvorana Kulturnog centra, Dubrava 51 a
MALI KLAVIRISTI
Koncert polaznika tečaja glasovira Narodnog sveučilišta Dubrava

Subota, 9. 6., 17.00 do 22.00 sata, Cerska 1
ČAROBNO DVORIŠTE – DAN PLESA I KAZALIŠTA
Predstave plesnih programa Narodnog sveučilišta Dubrava i Dramskog studija Dječjeg kazališta Dubrava
17.00 sati – Produkcija ritmičkih igraonica, voditeljica Snježana Pisk
Otvorenje izložbe fotografija u povodu obilježavanja 30-te obljetnice plesnih programa Narodnog sveučilišta Dubrava
18.00 sati, grupa A II – Una Štalcar Furač: Naopako, na scenu postavila Una Štalcar Furač
19.00 sati, grupa P – Dennis Kelly: DNA, na scenu postavio Zoran Skalicki
20.00 sati, grupa VD – Iva Lehunšek Panić: Strah
Plesnjak u duhu 50-ih i 60-ih godina 20. stoljeća u Čarobnom dvorištu

Nedjelja 10. 6., 20.00 sati, crkva Pohoda BDM, Čučerje
KONCERT KLASIČNE GLAZBE – ORGULJE ČUČERSKE CRKVE
Mario Penzar, orgulje

Ponedjeljak, 11. 6., 21.00 sat, Kulturni centar, Dubrava 51 a
KAZALIŠTE NA DAR – 60 nam je godina tek: predstava OtpisaNE, režija Nikola Zavišić
Glume: Ksenija Marinković, Ecija Ojdanić, Slavko Sobin, Erna Rudnički
Kazalište Moruzgva

Utorak, 12. 6., 20.00 sati, mala dvorana Kulturnog centra, Dubrava 51 a
VOLIM SYNTH
Glazbeni program polaznika tečaja synthesizera Narodnog sveučilišta Dubrava

Četvrtak, 14. 6., 19.00 do 22.00 sata, Cerska 1
DANI KAZALIŠTA
Predstave Dramskog studija Dječjeg kazališta Dubrava
19.00 grupa O – Stela Švob i Hrvoje Horvat: Sve je igra
20.00 grupa A – Espi Tomičić: Povoljni vjetar, na scenu postavila Stels Švob
21.00 grupa F – Eugene Ionesco: Ćelava pjevačica, na scenu postavio Zoran Skalicki

Subota, 16. 6., 18.00 sati, Cerska 1
POPEVAJU LEPO TAK…
Večer folklora KUD-a Valentinovo i gostiju

Nedjelja, 17. 6., 20.00 sati, predvorje Kulturnog centra, Dubrava 51 a
ZAVRŠNA PRODUKCIJA ŠKOLE PJEVANJA EMILIJE KOKIĆ

Ponedjeljak, 18. 6., 19.00 sati, Kulturni centar, Fotogalerija Dubrava, Dubrava 51 a
IZLOŽBA NAJFOTOGRAFIJA 22. MEĐUNARODNOG ULIČNOG FESTIVALA CEST IS D’BEST 2018.
Otvorenje izložbe

Subota, 23. 6., 19.30 do 23.00 sata, Perivoj Ivane Brlić Mažuranić
IVANJE U DUBRAVI – IVAN NAM JE KRES NAKURIL

Nedjelja, 24. 6., 10.00 sati, Park dubravskih branitelja
U POVODU DANA DRŽAVNOSTI
Polaganje vijenaca ispred spomenika poginulim hrvatskim braniteljima u Domovinskom ratu
Organizator: Udruga veterana 145. brigade Hrvatske vojske

Utorak, 26. 6. – četvrtak, 12. 7., 10.00 do 13.00 sati, Cerska 1
KAZALIŠNI KAMP ZA DJECU

Srijeda, 27. 6., 4. 7. i 11. 7. 2018., od 18.00 sati, Cerska 1
OPROSTITE, JA SE ODMARAM - besplatne kazališne predstave i radionice za djecu
27. 6., 18.00 sati: 20.000 milja pod morem Roza Hipnoza, režija: Sanja Sumrak Radoš i Mario Kovač, Dječje kazalište Dubrava*
4. 7., 18.00 sati: Luda šuma, režija Peter Kus, Gledališče Glej, Ljubljana i Dječje kazalište Dubrava
11. 7., 18.00 sati: Čarobni kolač, režija Frana Marija Vranković, Gradsko kazalište “Joza Ivakić”, Vinkovci

*umjesto predstave 20 000 milja pod morem izvest će se predstava Roza Hipnoza

PROGRAM SPORTA I REKREACIJE

Subota, 26. 5. 2018., 13.00 do 22.00 sata, igralište Osnovne škole Retkovec, Aleja javora 2
TURNIR U ULIČNOJ KOŠARCI & CROSSFITTU
Organizatori: Mjesni odbor Novi Retkovec i Vijeće Gradske četvrti Donja Dubrava

Utorak, 29. 5. 2018., 9.00 do 15.00 sati, igralište Nogometnog kluba Studentski grad, Gjure Prejca 4
TURNIR U NOGOMETU OSNOVNIH ŠKOLA DUBRAVE U POVODU DANA BRANITELJA GRADA ZAGREBA
Organizator: Hrvatski vojni invalidi Domovinskog rata Dubrava

Četvrtak i petak, 31. 5. i 1. 6., 8.00 do 21.00 sat, igralište Nogometnog kluba Čulinec, Palma bb
TURNIR U NOGOMETU – međunarodni turnir Zagića & Limača
“Bitno je imati san – nogomet nas povezuje”
Organizator: Nogometni klub Čulinec

Subota, 2. 6., 10.00 do 14.00 sati, Sportska dvorana Dubrava, Koledinečka bb
KOŠARKAŠKI TURNIR
Organizator: Košarkaški klub Dubrava

Subota, 2. 6,. 14.00 do 18.00 sati, Sportska dvorana Dubrava, Koledinečka bb
RUKOMETNI TURNIR
Organizator: Rukometni klub Dubrava – Zagreb

Subota, 9. 6., 10.00 do 15.00 sati, Sportsko-rekreacijski centar Grana-Klaka, Aleja Blaža Jurišića 2
TURNIR U ŠAHU
Organizator: Šahovski klub Klaka

Subota, 9. 6., 9.00 do 14.00 sati, Sportsko-rekreacijski centar Grana-Klaka, Aleja Blaža Jurišića 2
NOGOMETNI TURNIR ZAGIĆA
Organizator: NK Dubrava

Nedjelja, 10. 6., 9.00 sati, dvorana Taekwondo kluba Dubrava, Koledinečka 3 b
II. KOLO LIMAČ LIGE TAEKWONDO KLUBA DUBRAVA
Organizator: Taekwondo kluba Dubrava

Nedjelja, 10. 6., 10.00 do 16.00 sati, Mjesni odbor Studentski grad, Vile Velebita 10/3
ŠAHOVSKI TURNIR
Organizator: Šahovski klub Hrvatski branitelj 90 – 96

Subota, 16. 6., 9.00 do 17.00 sati, jezero Granešina, Fabijanićeva bb
PRVENSTVO SREDNJE HRVATSKE U VISEĆOJ KUGLI
Organizator: Hrvatski vojni invalidi Domovinskog rata Dubrava

Nedjelja, 17. 6., 8.00 do 18.00 sati, Branimirova ulica
AUTOSLALOM UTRKA – 12. nagrada Dani Dubrave
PRVENSTVO ZAGREBA, PRVENSTVO SJEVERNE LIGE, PRVENSTVO HRVATSKE
Organizator: Auto klub Dubrava

Subota i nedjelja, 16. i 17. 6., 8.00 do 18.00 sati, igralište Nogometnog kluba Studentski grad, Gjure Prejca 4
TURNIR U NOGOMETU – međunarodni turnir
Organizator: Nogometni klub Studentski grad

Subota i nedjelja, 23. i 24. 6., 8.00 do 18.00 sati, igralište NK Studentski grad, Gjure Prejca 4
TURNIR U NOGOMETU – međunarodni turnir
Organizator: Nogometni klub Studentski grad

Nedjelja, 24. 6., 10.00 do 16.00 sati, Mjesni odbor Studentski grad, Vile Velebita 10/3
ŠAHOVSKI TURNIR
Organizator: Šahovski klub Hrvatski branitelj 90 – 96

Nedjelja, 24. 6., 11.00 do 18.00 sati, Lovačko društvo “Žuna” Zagreb, I. Petruševec 78 a
NATJECANJE U STRELJAŠTVU: Gađanje letećih meta – trap i lovački trap, lovačko vježbalište Lovačkog društva “Žuna”
Organizator: Lovačko društvo “Žuna”

*Organizator zadržava pravo izmjene programa

 

U medijima…

Lice grada
Zg magazin
Dubrava.hr
Zagreb.info
Antena
Dječji događaji
InfoZagreb.hr
Klikcup.hr
Automania.hr
Z1tv
Racing.hr
NS Dubrava