Program male dvorane KC-a

LISTOPAD, STUDENI, PROSINAC 2015.

25. listopada, nedjelja
19.00 h
Cerska 1
2. Međimurske špelancije spod slemena, voditelji: Lidija Puđak, Damir Pilko

26. listopada, ponedjeljak
21.00 h
Fotogalerija Dubrava
Izložba Roberta Kriveca, Ruzina, fotografije

27. listopada, utorak
20.00 h
mala dvorana
Tribina utorkom: Upoznajmo redovnike i redovnice s kojima živimo – Sestre kćeri Božje ljubavi, predavačica: s. Danijela Koprek

28. listopada, srijeda
19.30 h
mala dvorana
Kazališna srijeda: Kazalište Lectirum – Shirley Valentine, redatelj i scenograf Zoran Mužić, glumi Ksenija Pajić  / ulaznice u prodaji

29. listopada, četvrtak
10.00 – 18.00  h
mala dvorana
Filmski četvrtak:  Kino u školi, filmske projekcije i razgovori o filmu za OŠ

2. studenoga, ponedjeljak
19.00 h
Galerija Vladimir Filakovac
Izložba Snježane Kodarić-Ivanković, Glasna tišina, crteži

4. studenoga, srijeda
18.30 h
mala dvorana
Likovna srijeda:  Umjetnost drevne Mezopotamije, predavačica Ivana Krušec Rubić, prof. pov. umj.

5. studenoga, četvrtak
10.00 – 18.00  h
mala dvorana
Filmski četvrtak:  Kino u školi, filmske projekcije i razgovori o filmu za osnovne škole

9. studenoga, ponedjeljak
19.00 h
predvorje Kulturnog centra
Izložba Vlasta Jašćur, Crveno svitanje, slike

10. studenoga, utorak
19.00 h
mala dvorana
Književna večer: Krštenje mošta i vinske popevke, voditelji: Lidija Puđak, Damir Pilko

11. studenoga, srijeda
18.30 h
mala dvorana
UNESCO-va kulturna baština u Hrvatskoj: Starogradsko polje na Hvaru, predavačica Martina Božić,  prof. pov. umj.

12.studenoga, četvrtak
10.00 – 18.00  h
mala dvorana
Kino u školi, filmske projekcije i razgovori o filmu za osnovne škole, zajednički projekt Centra za kulturu Trešenjevka i Kulturnog centra Peščenica

13.studenoga, petak
19.30  h
mala dvorana
Glazbeni petak: koncert jazz glazbe – Jazzperience, Ž. Smičibrada, vokal, P.  Ćulibrk, glasovir, T. Novak, kontrabas, E. Kugler, bubnjevi

16.studenoga, ponedjeljak
10.00 – 20.00  h
mala dvorana
Kino u školi, filmske projekcije i razgovori o filmu za osnovne škole, zajednički projekt Centra za kulturu Trešenjevka i Kulturnog centra Peščenica

17. studenoga, utorak
18.00 h
mala dvorana
Program 145. brigade HV – Spomen na Vukovar

19. studenoga, četvrtak
10.00 – 18.00  h
mala dvorana
Filmski četvrtak:  Kino u školi, filmske projekcije i razgovori o filmu za osnovne škole

21. studenoga
subota
Cerska 1
Noć kazališta

23. studenoga, ponedjeljak
10.00 – 20.00  h
mala dvorana
Kino u školi, filmske projekcije i razgovori o filmu za osnovne škole, zajednički projekt Centra za kulturu Trešenjevka i Kulturnog centra Peščenica

19.00 h
Galerija Vladimir Filakovac
Izložba Grafičke vizije svjetlosti

24. studenoga, utorak
19.00 h
mala dvorana
Književna večer: Pjesničkom rječju stop nasilju nad ženama, voditelji: Lidija Puđak, Damir Pilko

25. studenoga, srijeda
19.30 h
mala dvorana
Kazališna srijeda: Kazalište Virovitica -  Nećeš razbojniče, redatelj Dražen Ferenčina, igraju: V. Andrić, G. Koši, M. Kovačić / ulaznice u prodaji

26.studenoga, četvrtak
10.00 – 18.00  h
mala dvorana
Filmski četvrtak:  Kino u školi, filmske projekcije i razgovori o filmu za osnovne škole

30. studenoga, ponedjeljak
20.00 h
mala dvorana
Tribina: Upoznajmo redovnike i redovnice s kojima živimo – Franjevačka provincija Bosna Srebrena, Sesvetska Sopnica, predavač fra Zdravko Dadić

2. prosinca, srijeda
18.30 h
mala dvorana
Likovna tribina: Barokna skulptura, predavačica Ivana Krušec Rubić, prof. pov. umj.

3. prosinca, četvrtak
10.00 – 18.00  h
mala dvorana
Filmski četvrtak:  Kino u školi, filmske projekcije i razgovori o filmu za osnovne škole

5. prosinca, subota
10.00 h
mala dvorana
Matineja: Premijera filmova Škole crtanog filma Dubrava i Filmske družine NS Dubrava 2015.

19.00 h
plesna dvorana
Koncert:  Večer francuske glazbe, P. Jakas, violina, T. Vitković, violina, E. Klepač, viola, Lj.  Končar, violončelo, D. Golčić, oboa, M. Brajković, glasovir

7. prosinca, ponedjeljak
19.00 h
Fotogalerija Dubrava
Izložba Vinka Šebreka, fotografije

19.30 h
mala dvorana
Predavanje: Čipka u svjetlu UNESCO-ve baštine, predavačica Merina Eckhel

8. prosinca, utorak
19.30 h
mala dvorana
Književna tribina: Klub prvih pisaca, predstavljanje novih naslova Hrvatskog društva književnika za djecu i mlade

9. prosinca, srijeda
10.00 – 20.00  h
mala dvorana
Kino u školi, filmske projekcije i razgovori o filmu za osnovne škole, zajednički projekt Centra za kulturu Trešenjevka i Kulturnog centra Peščenica

11. prosinca, petak
10.00 h
predvorje male dvorane
Ekofest(i)val

12. prosinca, subota
10.00 – 13.00 h
predvorje male dvorane
Tradicija koja nas spaja

14. prosinca, ponedjeljak
18.00 h
predvorje male dvorane
Izložba jaslica Udruge prijatelja hrvatskih božićnih jaslica

19.00 h
Galerija Vladimir Filakovac
Izložba Vladimira Grubešića, Crteži

15. prosinca, utorak
10.00 – 13.00 h
predvorje male dvorane
Božićne radionice jaslica – za osnovne škoe

19.00 h
mala dvorana
Književna večer: Ususret Božiću, voditelji: Lidija Puđak, Damir Pilko

16. prosinca, srijeda
10.00 – 13.00 h
predvorje male dvorane
Božićne radionice jaslica – za osnovne škole

17. prosinca, četvrtak
18.00 h
predvorje male dvorane
Božićne radionice jaslica – za osnovne škole

18. prosinca, petak
10.00 – 13.00 h
predvorje male dvorane
Božićne radionice jaslica – za osnovne škole

19. prosinca, subota
9.00 – 14.00 h
predvorje male dvorane
Božićna subota: Božićne radionice za djecu i građanstvo , Među šarenim koricama, Dani ekokulture

19.30 h
predvorje male dvorane
Božićni koncert: Mia Domaćina, sopran, Vjekoslav Babić, glasovir

29. prosinca, utorak
20.00 h
mala dvorana
Tribina utorkom: Upoznajmo redovnike i redovnice s kojima živimo – Družba sestara Kraljica svjetla, predavačica s.Terezija Šaračević

 

SVEUČILIŠTE PRIDRŽAVA PRAVO PROMJENE PROGRAMA.


NARODNO SVEUČILIŠTE DUBRAVA

10040 Zagreb, Cerska 1, tel. 2050 030; faks 2050 051

KULTURNI CENTAR
Dubrava 51 a, tel. 2050 050; faks 2050 051
E-pošta: ns-dubrava@ns-dubrava.hr