Program male dvorane KC-a

NS DUBRAVA – PROGRAM MALE DVORANE – travanj / svibanj 2012.
3. travnja utorak 18.30 h Tribina utorkom: Povijest školstva u Dubravi, predavačica Dubravka Rovičanec, prof.
4. travnja srijeda 19.30 h Kazališna srijeda: Kazalište Svarog – Sanatorij Zelengaj, igraju: Jan Janković, Dubravko Sidor, Iskra Jirsak, režija Dubravko Sidor
5. travnja četvrtak 18.30 h Filmski četvrtak: Jona jona pingvin (Yonayona pengin), animirani, 87′, Japan, 2009., režija Rintaro
10. travnja utorak 18.30 h Tribina utorkom: Uljepšajmo Dubravu, Povijesni pregled oblikovanja vrtova zapada – Vrtovi 20. i 21. stoljeća, Ivan Juratek, dipl. ing., projektant i ovlašteni krajobrazni arhitekt
11. travnja srijeda 18.30 h Književna srijeda: Gost Senko Karuza uz sabrane priče, moderatorica Mihaela Majcen Marinić
12. travnja četvrtak 18.30 h Filmski četvrtak: Muppeti (The Muppets), avanturistički, obiteljski, 120′, SAD, uloge: A. Adams, J. Segel, Ch. Cooper, M. Kunis, S. Gomez, E. Blunt, J. Krasinski, W. Goldberg, R. Gervais, K. Perry, B. Crystal,  režija James Bobin
14. travnja 

subota

10.00 -13.00 h Sajam kreativnosti
16. travnja ponedjeljak 19.30 h Predavanje o fotografiji udruge Fotogard u suradnji s Mjesecom fotografije: Davor Žerjav – predstavljanje knjige Promišljati fotografski i izložba članova Fotokluba Čakovec
17. travnja utorak 18.30 h Tribina utorkom: Dubrava u djelima pisaca, predavačica Dubravka Rovičanec, prof.
18. travnja srijeda 19.30 h Kazališna srijeda: Kazalište Virovitica – Kabaret kod veselih muškaraca, igraju Draško Zidar, Goran Koši, Mihael Kurjančić, Igor Golub, režija Draško Zidar
19. travnja četvrtak 18.30 h Filmski četvrtak: Čudnovate zgode šegrta Hlapića, hrvatski animirani, 90′, režija Milan Blažeković (u povodu 138. godišnjice rođenja I. B. Mažuranić)
20. travnja petak
19.30 h Glazbeni petak: Damir Poša, večer šansone

 

21. travnja subota 10.00 – 14.00 h Sajam rabljene odjeće za djecu
24. travnja utorak 19.00 h Tribina: Uljepšajmo Dubravu, predavačica dr. sc. Sanja Morić
25. travnja srijeda 18.30 h Likovna tribina: Dadaizam, predavačica Ivana Krušec
26. travnja četvrtak 18.30 h Filmski četvrtak: Princeza sunca (La reine soleil), animirani, sinkronizirani, 90′, Belgija/Francuska, glasovi: H. Hegedušić, Z. Zoričić, R. Tihomirović, P. Juričić, režija Philippe Leclerc
28. travnja subota 9.00 – 13.00 h Sajam kreativnosti
2. svibnja 

srijeda

19.30 h Kazališna srijeda: HNK Varaždin – Familija u prahu, igra Jagoda Kralj Novak, režija Samo M. Strelec
3. svibnja četvrtak 18.30 h Filmski četvrtak: Družba Pere Kvržice, igrani, dječji, 90′, 1970., uloge: 

I. Apelt, A. Ćejvan, Lj. Dijan, D. Dolovčak, B. Dvornik, režija Vladimir Tadej

7. svibnja ponedjeljak 19.30 h Predavanje o fotografiji, udruga Fotogard u suradnji s Mjesecom fotografije: Max Juhasz – crno-bijela fotografija
8. svibnja utorak 18.30 h Tribina utorkom: Duboko je more…, predavač dr. sc. Tihomir Marjanac
9. svibnja 

srijeda

18.30 h Likovna tribina: Tko je tko u umjetničkom svijetu danas i uvriježeni načini prezentacije suvremene umjetnosti, predavačica Ivana Meštrov
10. svibnja četvrtak 18.30 h Filmski četvrtak: Tajna starog tavana, igrani, dječji, 101′, 1984., uloge: M. Mirković, J. Guryca, N. Petrović, R. Bitorajac, Š. Guberina, B. Dvornik, režija Vladimir Tadej
11. svibnja 

petak

19.30 h Glazbeni petak: Bruno Crnečki trio, Bruno Crnečki, solo gitara, Igor Horvat, ritam gitara, Hrvoje Kosovec, bas gitara; večer ranog jazza, gipsy swinga i latino glazbe
12. svibnja subota 9.00 – 13.00 h Sajam militarije 

 

15. svibnja utorak 18.30 h Tribina utorkom: Ekstremni istraživači, predavač Luka Blažić, prof.
16. svibnja 

srijeda

19.30 h Kazališna srijeda: HNK Varaždin – Ružni, igraju: Robert Plemić, Ivica Pucar, Barbara Rocco, Mitja Smiljanić, režija Jernej Kobal
17. svibnja četvrtak 18.30 h Filmski četvrtak: Vlak u snijegu, igrani, dječji, 84′, 1976., uloge: S. Štimac, 

R. Buljan, E. Peročević, V. Bačić, G. Inkret, režija Mate Relja

22. svibnja utorak 19.00 h Tribina utorkom: Predavanje o fotografiji udruge Fotogard u suradnji s Mjesecom fotografije: Stanko Abadžić – art fotografija
23. svibnja 

srijeda

18.30 h Književna srijeda: Predstavljanje novog romana Lade Žigo – Iscjelitelj, moderatorica Mihaela Majcen Marinić
26. svibnja subota 10.00 – 14.00 h Dan Narodnog sveučilišta Dubrava za Dan grada Zagreba, polufinale glazbenog natjecanja 5 minuta do zvijezda – Raspjevana Dubrava, predstavljanje programa Narodnog sveučilišta Dubrava, Sajam kreativnosti

 

Ostala događanja u Kulturnom centru – NS Dubrava

do 6. srpnja 2012.godine:

 

26. ožujka, ponedjeljak, Galerija Vladimir Filakovac
19.00 h otvorenje izložbe
Uskrs 2012.: Tomislav Kršnjavi i Linda Milić Kršnjavi
izložba je otvorena do 12. travnja 2012.

 

15. travnja, nedjelja, župna crkva Pohoda BDM u Čučerju
20.00 h Uskrsni koncert: Ana Karuza, sopran, Božimir Lovrić, tenor, Robert Jakica, orgulje

 

16. travnja, ponedjeljak, Galerija Vladimir Filakovac
19.00 h otvorenje izložbe :Vladimir Vrljić Ankin
izložba je otvorena do 3. svibnja 2012.

 

23. travnja, ponedjeljak, predvorje Galerije Vladimir Filakovac
19.00 h otvorenje izložbe: Čedomil Gros
izložba je otvorena do 10. svibnja 2012.

 

23. travnja, ponedjeljak, Festival znanosti, radionice u predvorju
10.00 – 11.00 h Prezentacija 10 stvari koje niste znali o tekstilnim vlaknima, voditeljica Marina Marjanac
11.00 – 13.00 h Radionica Vatra iz utrobe Zemlje, voditeljica Ana Marija Tomša

 

24. travnja, utorak, Festival znanosti, radionice u predvorju
10.00 – 12.00 h Radionica Geo-detektivi (ili Kada kamen priča priču), voditeljica Ana Marija Tomša
12.00 – 13.00 h Radionica “Izrada makete Mjesečeve površine”, voditelji Tihomir Marjanac i Ana Marija Tomša

 

7. svibnja, ponedjeljak, Galerija Vladimir Filakovac
19.00 h otvorenje izložbe: Ivica Antolčić
izložba je otvorena do 22. svibnja 2012.

 

19. svibnja, subota, plesna dvorana Kulturnog centra
19.00 h Koncert: Milko Pravdić, klarinet, Maja Bakrač, glasovir

 

26. svibnja, subota, Galerija Vladimir Filakovac
19.00 h otvorenje Izložbe polaznika tečajeva Narodnog sveučilišta Dubrava
izložba je otvorena do 8. lipnja 2012.

 

4. lipnja, ponedjeljak, 18.00 h, mala dvorana Kulturnog centra
Tribina: Sustavno gospodarenje otpadom na ekološki prihvatljiv, a ekonomski isplativ način, kao poticaj zapošljavanju i zaštiti okoliša, javna tribina u povodu Svjetskog dana zaštite okoliša

 

15. – 24. lipnja, VIII. Dani Dubrave
kulturno-zabavni i sportski program

 

18. lipnja 2012. ponedjeljak, Galerija Vladimir Filakovac
19.00 h otvorenje izložbe Likovni život Dubrave: Nikolina Ivezić
izložba je otvorena do 6. srpnja 2012.

_______________________________________________

CENTAR ZA PRODUKCIJSKE PROGRAME

 

Voditelj Centra za produkcijske programe: 
Rikard Frgačić

Telefon: ++385 (0)1 2050 061

Faks: ++385 (0)1 2050 051

E-pošta: rikard.frgacic@ns-dubrava.hr

Adresa:
Narodno sveučilište DUBRAVA
Centar za produkcijske programe
Dubrava 51a, 10040 Zagreb