Program male dvorane KC-a

PROGRAM
LISTOPAD – STUDENI – PROSINAC 2012.

 

MALA DVORANA

Kulturni centar, Dubrava 51 a

 

Listopad 2012.

15. listopada, ponedjeljak, 17.00 h
Seniorski klub: Energetske vježbe i tehnike samopomoći za održavanje vitalnosti

22. listopada, ponedjeljak, 17.00 h
Seniorski klub: Energetske vježbe i tehnike samopomoći za održavanje vitalnosti

23. listopada, utorak, 18.30 h
Popularna znanost: Rijeka Drava jučer, danas i sutra, predavačica Tamara Vlah, mr. geologije

24. listopada, srijeda, 19.30 h
Kazališna srijeda: Kazalište Svarog – Sanatorij Zelengaj, glume:
J. Janković, I. Jirsak, D. Sidor, T. Svetić, režija: Dubravko Sidor

25. listopada, četvrtak, 19.30 h
Produkcija filmske djelatnosti Narodnog sveučilišta Dubrava – Škole crtanog filma “Dubrava”, Filmske družine i koprodukcije s MDF-a Šibenik

26. listopada, petak, 19.30 h
Glazbeni petak: Koncert Nevena Hrustića, gitara

29. listopada, ponedjeljak, 17.00 h
Seniorski klub: Energetske vježbe i tehnike samopomoći za održavanje vitalnosti

30. listopada, utorak, 18.00 h
Znanstveni utorak: Ciklus dokumentarnog filma – Kruh naš svagdašnji / Our daily bread (Unser Taglich Brot), 92′, redatelj Nikolaus Geyhalter – ulaz slobodan

31. listopada, srijeda, 18.30 h
Likovna srijeda: Minimalizam, predavač Martina Božić, prof. pov. umj.

 

Studeni 2012.

5. studenoga, ponedjeljak, 17.00 h
Seniorski klub: Energetske vježbe i tehnike samopomoći za održavanje vitalnosti

6. studenoga, utorak, 18.00 h
Znanstveni utorak: Ciklus dokumentarnog filma – Hrana d.d. / Food Inc., 94′, redatelj Robert Kenner – ulaz slobodan

7. studenoga, srijeda, 19.30 h
Kazališna srijeda: Kazalište Lectirum – U zajedničkom stanu, glume: K. Pajić, M. Prskalo, Z. Gračić, M. Čutura, režija: Zoran Mužić

8. studenoga, četvrtak, 18.00 h
Filmski četvrtak: Merida Hrabra / Brave, režija Mark Andrews, Brenda Chapman, Steve Purcell, animirani, 100′

9. studenoga, petak, 19.30 h
Mjesec fotografije, predavač Vladimir Šimunić (suradnja s udrugom Fotogard)

12. studenoga, ponedjeljak, 17.00 h
Seniorski klub: Energetske vježbe i tehnike samopomoći za održavanje vitalnosti

13. studenoga, utorak, 18.30 h
Popularna znanost: Gospodarski stupovi stare Dubrave, predavačica Dubravka Rovičanac, prof.

14. studenoga, srijeda, 19.30 h
Kazališna srijeda: Kazaliste Smjehotići – Čemu smo se smijali, glume: J. E. Balčević, M. Elezović, režija: Matko Elezović

15. studenoga, četvrtak, 18.00 h
Filmski četvrtak: Pirati! Banda nepoželjnih!/The Pirates! Band of Misfits, režija Peter Lord, Jeff Newitt, animirani, 88′

16. studenoga, petak, 19.30 h
Mjesec fotografije, tribina: Iza fotografije, predavač Max Juhasz (suradnja s udrugom Fotogard)

19. studenoga, ponedjeljak, 17.00 h
Seniorski klub: Energetske vježbe i tehnike samopomoći za održavanje vitalnosti

20. studenoga, utorak, 19.30 h
Mjesec fotografije, predavanje i radionica Michele Geline

21. studenoga, srijeda, 18.30 h
Književna srijeda: Sat hrvatskog jezika u Narodnom sveučilištu Dubrava, gost: Branka Primorac, moderatorica Mihaela Majcen Marinić

22. studenoga, četvrtak, 18.00 h
Filmski četvrtak: Čudesni Spider-man / The Amazing Spider-man, režija Marc Webb, ZF, 136 min

23. studenoga, petak, 19.30 h
Glazbeni petak: Koncert ”Kaj te briga” kvarteta (Hana Hegedušić, vokal, Petar Eldan, glasovir, Aleksandar Vešić, bas, Goran Perši, saksofon)

24. studenoga, subota, 11.00 h
Predstava Kako je Potjeh tražio istinu, izvodi Dramski studio Dječjeg kazališta Dubrava

26. studenoga, ponedjeljak, 17.00 h
Seniorski klub: Energetske vježbe i tehnike samopomoći za održavanje vitalnosti

27. studenoga, utorak, 18.30 h
Popularna znanost: Krka – kap vode u bespuću krša, predavačica Kristina Pikelj, dr. sc.

28. studenoga, srijeda, 18.30 h
Likovna srijeda: Pojam mreže, grupe i kolektiva u suvremenim umjetničkim praksama, predavač Ivana Meštrov

29. studenoga, četvrtak, 18.00 h
Filmski četvrtak: Ledeno doba 4: zemlja se trese / Ice Age 4: Continental Drift, režija: Steve Martino, John Leguizamo, animirani, 94′

30. studenoga, petak, 19.30 h
Mjesec fotografije, tribina, predavač Čedomil Gros

 

Prosinac 2012.

1. prosinca, subota, 11.00 h
Tribina: Borba protiv ovisnosti od alkoholizma

3. prosinca, ponedjeljak, 17.00 h
Seniorski klub: Energetske vježbe i tehnike samopomoći za održavanje vitalnosti

4. prosinca, utorak,  18.30 h
Popularna znanost: Suptilni oblici vršnjačkog nasilja – posljedice, prevencija i pomoć, predavačica: Tanja Dejanović Šagadin, prof. psih.

5. prosinca, srijeda, 19.30 h
Kazališna srijeda: Kazalište Virovitica – Kvetsch, glume: E. Vejzović, H. Minić, J. Rakoš, B. B. Hajoš, I. Golub, režija: Dražen Ferenčina

6. prosinca, četvrtak, od 12.00 h
Festival dječjeg filma, projekcije filmskog i videostvaralaštva djece i mladeži

18.00 h
Madagaskar 3: Najtraženiji u Europi / Madagascar 3: Europe’s Most Wanted, režija Eric Darnell, Tom McGrath, Conrad Vernon, animirani, 93′

7. prosinca, petak, od 16.00 h
Festival dječjeg filma, filmske projekcije popularnih filmova za djecu i građanstvo

8. prosinca, subota, od 10.00 h
Festival dječjeg filma, projekcije popularnih filmova za djecu i građanstvo, projekcija filmske radionice Festivala

10. prosinca, ponedjeljak, 17.00 h
Seniorski klub: Energetske vježbe i tehnike samopomoći za održavanje vitalnosti

11. prosinca, utorak, 18.30 h
Popularna znanost: Naša nepoznata rijeka Sava, predavačica Ana Marija Tomša, prof.

12. prosinca, srijeda, 18.30 h
Književna srijeda: Književnost na internetu, gosti: Krešimir Pintarić i Dražen Stjepandić, moderatorica Mihaela Majcen Marinić

13. prosinca, ćetvrtak, 18.00 h
Filmski četvrtak: Hotel Transilvanija / Hotel Transylvania, režija  Genndy Tartakovsky, animirana komedija, 91′

17. prosinca, ponedjeljak, 17.00 h
Seniorski klub: Energetske vježbe i tehnike samopomoći za održavanje vitalnosti

18. prosinca, utorak, 18.30 h
Popularna znanost: Zrmanja – biser u kamenoj pustoši, predavač Luka Blažić, bsc. šum.

19. prosinca, srijeda, 18.30 h
Likovna srijeda: Novi mediji u umjetnosti: videoumjetnost kao medij i umjetnost u javnom prostoru, predavač Ivana Meštrov

20. prosinca, četvrtak, 18.00 h
Filmski četvrtak: Lorax: zaštitnik šume / The Lorax, režija Cris Renaud, Kyle Balda, animirani, 86′

 

PREDVORJE MALE DVORANE

 

20. listopada, subota, 9 – 14 h
Sajam ekoproizvoda

27. listopada, subota, 10 – 13 h
Sajam kreativnosti

9. studenoga, petak, 19.00 h
Izložba fotografija Vladimira Šimunića

10. studenoga, subota, 8 – 14 h
Sajam militarije

16. studenoga, petak, 19.00 h
Izložba fotografija članova udruge Fotogard – Zagrebački fakini

17. studenoga, subota, 9 – 14 h
Sajam rabljene odjeće

24. studenoga, subota, 10 – 13 h
Sajam kreativnosti

30. studenoga, petak, 19.00 h
Izložba fotografija Čedomila Grosa

3. prosinca, ponedjeljak, 18.00 h
Otvorenje izložbe Ivan Večenaj – svjetovni i sakralni motivi

22. prosinca, subota, 9 – 14 h
Sajam ekoproizvoda i kreativnosti

 

KONCERTI U PLESNOJ DVORANI KULTURNOG CENTRA, II. KAT

 

10. studenoga, subota, 19.00 h
Koncert klasične glazbe ”Soli, tutti in 6”
(Goran Bakrač, violina, Maja Bakrač, glasovir, Dora Kuzmin, vilolončelo, Krešimir Bedek, gitara, Nikola Fabijanić, saksofon, Krešimir Pustički, viola)

22. prosinca, subota 19.00 h
Božićni koncert
(Željka Martić, sopran, Neda Martić, mezzosopran, Andrea Jurić, glasovir)

 

IZLOŽBE U GALERIJI VLADIMIR FILAKOVAC

 

22. listopada, pondjeljak, 19.00 h
Otvorenje izložbe Đurđice Plemić-Radić

12. studenoga, ponedjeljak, 19.00 h
Otvorenje izložbe Minje Bosanca

3. prosinca, ponedjeljak, 19.00 h
Otvorenje izložbe Ivane i Vilka Žiljka

 

IZLOŽBE U PREDVORJU  GALERIJE VLADIMIR FILAKOVAC

 

15. listopada, ponedjeljak, 19.00 h
Otvorenje izložbe Najfotografije ‘Cest is d’ Best’

5. studenoga, ponedjeljak, 19.00 h
Otvorenje izložbe Autorskog studija

10. prosinca, ponedjeljak, 19.00 h
Otvorenje izložbe Ksenije Španec