PROGRAM: VELJAČA – OŽUJAK 2017.

13. veljače, ponedjeljak
19.00 h, mala dvorana
Priče iz zelene Dubrave – ratne maškare
voditeljica Dubravka Rovičanac
19.00 h, predvorje male dvorane
Izložba slika Milka Kiša, otvorenje

15. veljače, srijeda
18.30 h, mala dvorana
Tribina: (Ne)zaboravljeni znanstveni umovi – Isaac Newton
voditeljica Ljiljana Grabar

16. veljače, četvrtak
19.00 h, mala dvorana
Filmski četvrtak: Kinokvart – ciklus nagrađivanog dokumentarnog filma – Ispod sunca, UNDER THE SUN
redatelj V. Manski, Rusija/Njemačka/Češka/Latvija/Sjev. Koreja, 106′

17. veljače, petak
19.00 h, mala dvorana
Glazbena tribina: Hrvatsko-austrijske glazbene spone – od Josepha Haydna do Paule von Preradović,
predavačica M. Pintar, muzikolog, sudjeluju plesači I. Šolčić i B. Banković na koreografiju D. Virant

18. veljače, subota
8.00 – 14.00 h, Kulturni centar
MEĐUNARODNI SAJAM MILITARIJE

21. veljače, utorak
19.00 h, mala dvorana
Književna večer: Sve je ljubav
voditeljica Lidija Puđak, glazbeni gost Željko Krušlin – Kruška

22. veljače, srijeda
19.30 h, mala dvorana
Srijedom u kazalište: Stilske vježbe
redatelj Tomislav Radić, glume Lela Margitić i Pero Kvrgić
ULAZNICE U PRODAJI

23. veljače, četvrtak
10.00 – 13.00 h, predvorje male dvorane
Kreativne fašničke radionice za organizirani dolazak vrtića i osnovnoškolaca
19.00 h, mala dvorana
Filmski četvrtak: Kinokvart – ciklus nagrađivanog dokumentarnog filma – Cenzurirani glasovi
redatelj M. Loushy, produkcija One Man Show & kNow Productions, Izrael/Njemačka, 2015., 84′

24. veljače, petak
10.00 – 13.00 h, predvorje male dvorane
Kreativne fašničke radionice za organizirani dolazak vrtića i osnovnoškolaca

25. veljače, subota
10 – 13 h, mala dvorana i predvorje
Kreativne radionice: Fašnik, pričamo o fašniku
Radionica: Čovjek nikad nije veći nego kad klekne pred djetetom, za štićenike Centra za autizam

28. veljače, utorak
18.30 h, mala dvorana
Likovna tribina: Uvod u svijet likovnih umjetnosti -  Frida Kahlo
predavačica Martina Božić

2. ožujka, četvrtak
19.00 h, mala dvorana
Filmski četvrtak: Kinokvart – ciklus nagrađivanog dokumentarnog filma – Yes men/ Pobuna, THE YES MAN ARE REVOLTING
redatelj L. Mix, SAD, 91′

3. ožujka, petak
19.00 h, mala dvorana
Glazbeni petak: Večer evergreena, jazza i filmske glazbe – Podium brass kvintet
(M. Bobičanec, truba, M. Zokić, truba, H. Pintarić, rog, I. Mučić, trombon, i D. I. Požgaj, tuba)

4. ožujka, subota
10.00 – 13.00 h, Kulturni centar
Pričam ti priču – Basnoslovke Hane Lukas Midžić

6. ožujka, ponedjeljak
18.00 h, predvorje male dvorane
Izložba slika Dore Mihaljević, otvorenje
19.00 h, Galerija Vladimir Filakovac
Izložba slika Domagoja Rogine, otvorenje

8. ožujka, srijeda
19.30 h, mala dvorana
Srijedom u kazalište: Sarmica
redatelj Zoran Mužić, glume Ksenija Pajić, Duško Valentić, Mladen Čutura
ULAZNICE U PRODAJI

9. ožujka, četvrtak
19.00 h, mala dvorana
Filmski četvrtak: Kinokvart – ciklus nagrađivanog dokumenta-rnog filma – Više od meda, MORE THAN HONEY
redatelj Markus Imhoof, Švicarska/Njemačka/Austrija, 2012., 91′

13. ožujka, ponedjeljak
18.30 h, mala dvorana
Priče iz zelene Dubrave – Križić na oklopu
voditeljica Dubravka Rovičanac

15. ožujka, srijeda
18.30 h, mala dvorana
Tribina: (Ne)zaboravljeni znanstveni umovi – Albert Einstein
voditeljica Ljiljana Grabar

16. ožujka, četvrtak
19.00 h, mala dvorana
Filmski četvrtak: Kinokvart – ciklus nagrađivanog dokumenta-rnog filma – Abeceda,  ALPHABET
redatelj E. Wagenhofer, Austrija/Njemačka, 2013. , 107′

18. ožujka, subota
10.00 – 13.00 h, predvorje male dvorane
Pričam ti priču – Basnoslovke Hane Lukas Midžić
19.00 h, plesna dvorana
Koncert Kvarteta Sorkočević

20. ožujka, ponedjeljak
19.00 h, Fotogalerija Dubrava
Izložba fotografija Davorke Trbojević, otvorenje

21. ožujka, utorak
19.00 h, mala dvorana
Književna večer: Proljetni sentimento, voditeljica Lidija Puđak

22. ožujka, srijeda
14.00 – 17.00 h, predvorje male dvorane
Obilježavanje Svjetskog dana voda, radionice
19.30 h, mala dvorana
Srijedom u kazalište: Perverznjak
redatelj Goran Grgić, glumi Vladimir Andrić /GK Joza Ivakić, Vinkovci
ULAZNICE U PRODAJI

23. ožujka, četvrtak
19.00 h, mala dvorana
Filmski četvrtak: Kinokvart – ciklus nagrađivanog dokumentarnog filma – U suton života, TWILIGHT OF A LIFE
redatelj S. Biegleisen, Belgija/Izrael, 70′, NAGRADA PUBLIKE NA ZAGREB DOX FESTIVALU

25. ožujka, subota
19.00 h, plesna dvorana
Koncert Antuna Ivića, glasovir

28. ožujka, utorak
18.30 h, mala dvorana
Likovna tribina: Uvod u svijet likovnih umjetnosti -  Joan Miró
predavačica Martina Božić

30. ožujka, četvrtak
19.00 h, mala dvorana
Filmski četvrtak: Kinokvart – ciklus nagrađivanog dokumenta-rnog filma – Safari
redatelj U. Seidl, Austrija, 2016., 90′