Prosinac u Narodnom sveučilištu Dubrava

Program od 1. do 21. prosinca 2018.

 

1. 12. subota
10.00 – 13.00 – likovna učionica
JEDVA ČEKAM SUBOTU – Advent
Radionica izrade adventskih vjenčića

3. 12. ponedjeljak
9.00 – 17.00 – mala dvorana
ŠKOLA U KINU
Filmske projekcije i tribine za osnovne škole i vrtiće

4. 12. utorak
18.00 – mala dvorana
KNJIŽEVNI UTORAK
Voditeljica: Ljiljana Pasariček

5. 12. srijeda
18.30 – mala dvorana
MODERNISTIČKI STIL NA FILMU
Redatelji Federico Fellini i Michelangelo Antonioni
Tribina
Voditeljica: Ljiljana Grabar

6. 12. četvrtak
19.00 – mala dvorana
EU fondovi nakon 2020. godine
Tribina
Voditeljica: Ivana Maletić

10. 12. ponedjeljak
19.00 – Galerija Vladimir Filakovac
Izbor iz fundusa
Izložba u povodu 50. obljetnice Galerije Vladimir Filakovac

11. 12. utorak
11.00 – mala dvorana
KAD ZAZVONI ŠKOLSKO ZVONO
Program za osnovne škole: kazališna predstava i radionice

18.00 – mala dvorana
KNJIŽEVNI UTORAK
Poezija uz tambure: pjesnici Božica Drakulić, Ivan Ivek Milčec i Damir Pilko
Glazbeni gosti Tamburaški orkestar KUD-a Kustošija

12. 12. srijeda
11.00 – mala dvorana
KAD ZAZVONI ŠKOLSKO ZVONO
Program za osnovne škole: kazališna predstava i radionice

19.00 – mala dvorana
KAZALIŠNA SRIJEDA
Teatar KNAP: Kako ubiti suprugu ili supruga bez suvišnih zašto
Projekt Kazalište za mene / Kazališna predstava i radionica

13. 12. četvrtak
9.00 – 17.00 – mala dvorana
FILMSKI ČETVRTAK – Škola u kinu
Filmske projekcije i tribine za osnovne škole i vrtiće

14. 12. petak
19.00 – mala dvorana
DVIJE ALME – DRAMATIČNE SUDBINE DVIJU ŽENA
Glazbena tribina / Predavačica: Marijana Pintar
U suradnji s Austrijskim kulturnim forumom u Zagrebu, u sklopu projekta Kalliope Austria – Žene u društvu, kulturi i znanosti

15. 12. subota
10.00 – 13.00 – predvorje
JEDVA ČEKAM SUBOTU – Božićna subota u Kulturnom centru
Radionice i koncerti

12.00 – mala dvorana
Škola crtanog filma Dubrava
Godišnja projekcija filmskih programa

16. 12. nedjelja
19.00 – predvorje
Božićna priredba
Škola pjevanja Emilija Kokić

17. 12. ponedjeljak
13.30 – mala dvorana
MEĐU ŠARENIM KORICAMA
Program za organizirani dolazak škola
Voditeljica: Lidija Bajuk

19.30 – mala dvorana
Za umrijet od smijeha
Teatar Planet Art: kazališna predstava
Ulaznice u prodaji.

18. 12. utorak
18.00 – mala dvorana
KNJIŽEVNI UTORAK
Predstavljanje knjige Željke Šemper Povratak

19. 12. srijeda
13.30 – mala dvorana
MEĐU ŠARENIM KORICAMA
Program za organizirani dolazak škola
Voditeljica: Lidija Bajuk

18.30 – mala dvorana
(Ne)zaboravljeni znanstveni umovi – Johannes Kepler
Tribina
Voditeljica: Ljiljana Grabar

20. 12. četvrtak
9.00 – 17.00 – mala dvorana
FILMSKI ČETVRTAK – Škola u kinu
Projekcije i tribine za osnovne škole i vrtiće

18.00  – mala dvorana
USUSRET BOŽIĆU – pjesničkom rječju
Voditeljica: Lidija Puđak

21. 12. petak
19.30 – predvorje
BOŽIĆNI KONCERT
Kristina Anđelka Dopar, sopran, Mima Karaula, sopran, Davor Ljubić, glasovir

 

 

DJEČJE KAZALIŠTE DUBRAVA

 

subota, 1. 12. 2018. u 18 sati
Bruno Margetić
VJETROPOLA
Igrana predstava – 5+
Trajanje – 45 minuta
Ulaznica – 35 kuna

 

subota, 8. 12. 2018. u 18 sati
Antoine de Saint-Exupéry
MALI PRINC
Igrana predstava  za djecu – 6+
Trajanje – 50 minuta
Ulaznica – 35 kuna

 

subota, 15. 12. 2018. u 18 sati
Hrvoje Horvat
TAJNA PREDMETA U ČIZMI
Igrana predstava – 5+
Trajanje – 35 minuta
Ulaznica – 30 kuna

 

*Narodno sveučilište Dubrava zadržava pravo promjene programa.